Jak i kiedy warto skorzystać z pomocy TripAdvisor?

Jak i kiedy warto skorzystać z pomocy TripAdvisor?

Urlop z biurem podróży? Tylko nie to! Z drugiej strony ciężko ci zabrać się za samodzielną organizację wyprawy? Jak ułatwić sobie zadanie? Zapoznać się z serwisem tripadvisor.com, którego użytkowników należy liczyć w milionach. Każdemu turyście polecamy go przed wyjazdem na bliższą i dalszą wyprawę.

Od razu rozwiewamy wątpliwości: serwis jest dostępny także w polskiej wersji językowej, więc spokojnie mogą z niego korzystać osoby nieznające w dobrym stopniu języka angielskiego. Wchodzimy na TripAdvisor i od razu możemy planować idealną podróż.

Powiedzmy, że planujemy podróż do Indii. Wylot z Wrocławia do Delhi w Indiach. Wpisujemy swoje preferencje co do daty, ceny przelotów i otrzymujemy pełny zestaw informacji: np. najtańszy lot na 28 grudnia (z powrotnym 4 stycznia) kosztuje 5871 zł, tymczasem najszybszy lot (14 godzin zamiast 30) to wydatek rzędu 9319 zł. Co preferujemy: tanie bilety lotnicze czy krótszy i wygodniejszy lot? Serwis pomaga nam dokonać wyboru najdogodniejszej opcji prezentując opinie innych użytkowników, którzy skorzystali z usług danej linii lotniczej. Na wyborze lotu dopiero zaczyna się pomoc tripadvisor.com. Witryna wysuwa kolejne propozycje i rady przydatne w planowaniu wycieczki.

Przechodzimy na kolejną stronę, gdzie znajdujemy hotele i pensjonaty a także propozycje miejsc, które warto obejrzeć. Po wybraniu opcji: biznes, luksus lub dla rodziny, serwis jeszcze lepiej dobierze dla nas ofertę. Głównym atutem serwisu jest to, że możemy poznać oceny innych użytkowników, którzy ocenili proponowane miejsca i obiekty. W momencie gdy mamy ograniczoną ilość czasu na zwiedzanie lub planujemy podróż z rodziną, warto wziąć pod uwagę rekomendacje innych turystów. Np. Qutab Minar, skategoryzowane jako miejsce światowego dziedzictwa, zostało zrecenzowane przez niemal 800 podróżników. W sekcji „atrakcje” propozycje będą podzielone według takich kategorii jak: obiekty kultury, ciekawe miejsca, sport, muzea, na świeżym powietrzu, rozrywka, zoo, akwaria i widowiska. TripAdvisor pomoże nam także rozplanować zajęcia, powie co warto robić wieczorem i gdzie robić zakupy.

Mówiąc krótko – zamiast tygodniami przeszukiwać internet wystarczy odwiedzić witrynę tripadvisor.com i ułatwić sobie przygotowania do wyprawy. Dla każdego turysty pozycja obowiązkowa.

Author face

Monika

Podróżuję, aby odkrywać. A po powrocie do domu dzielę się z Wami moimi odkryciami i poradami, jak podróżować bezpiecznie i ciekawie.
Ostatnie posty