Choroba może dopaść nas wszędzie, jednak zachorowanie w trakcie podróży jest szczególnie kłopotliwe. Na szczęście wielu problemom można wcześniej zapobiec.

Jak dbać o zdrowie w podróży?

O zdrowiu należy pomyśleć jeszcze przed wyjazdem w trakcie przygotowań. Sprawdź, jakie choroby występują często w kraju, do którego się wybierasz, jakie szczepienia są zalecane przed udaniem się do tego państwa, jakie leki warto zabrać ze sobą i gdzie szukać pomocy w razie wypadku. Oczywiście skala tych przygotowań będzie zależała od tego, gdzie się wybierasz. Weekend w Pradze nie wymaga praktycznie żadnych przygotowań pod kątem zdrowia, natomiast wyjazd do Azji wymaga już poświęcenia co najmniej kilku godzin na zebranie informacji.

Zebrane informacje w niczym Ci jednak nie pomogą, jeśli zapomnisz o nich tuż po dotarciu na miejscu. Oczywiście na wakacjach chcemy się zrelaksować, a nie myśleć o czających się wszędzie zagrożeniach, ale to nie powód, aby całkowicie wyłączać myślenie. Pij wyłącznie płyny butelkowane, korzystaj tylko z wyznaczonych kąpielisk, nie drażnij napotykanych zwierząt. Stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli Ci w większości przypadków uniknąć poważniejszych chorób. Dzięki temu będziesz mógł w pełni cieszyć się wymarzonym urlopem.

Napisaliśmy o zdrowiu w podróży: