Ciepłe kraje wokół Morza Śródziemnego, egzotyczna Azja, tajemnicza i chłodna Skandynawia - niezależnie od tego, gdzie pojedziesz na następne wakacje, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. O czym należy pomyśleć przed wyjazdem?

O czym pomyśleć przed wyjazdem?

Jeżeli wiesz już, gdzie wybierzesz się w następną podróż, sprawdź przed wyjazdem:

1. Atrakcje turystyczne: jedną z gorszych rzeczy, jakie mogą przytrafić się po powrocie z urlopu, jest dowiedzenie się, że kilka kilometrów od naszego hotelu było przepiękne miejsce. Sprawdź więc przed ruszeniem w podróż, jakie atrakcje turystyczne czekają Cię na miejscu i co warto zobaczyć.

2. Dokumenty i szczepienia: w wielu krajach będziesz potrzebować specjalnych dokumentów. Na Ukrainie przyda Ci się Zielona Karta, a przed wjazdem do Rosji musisz zadbać o wizę. Tą kwestią najlepiej zainteresować się już na kilka miesięcy przed wyjazdem, aby mieć czas na wszystkie niezbędne formalności. Jeśli Twoim celem jest któryś z egzotycznych krajów, sprawdź także, jakie szczepienia są obowiązkowe a jakie zalecane przed podróżą do tego państwa.

3. Koszty leczenia: niektóre kraje jak USA, Kanada czy Japonia słyną z wysokich kosztów leczenia. Na duże wydatki trzeba być gotowym także w przypadku podróży do jednego z biedniejszych krajów, gdzie często konieczny jest długi transport do lepiej wyposażonego szpitala. Wiedza o tym, ile w danym państwie kosztuje przeciętnie pomoc lekarska, pozwoli Ci określić odpowiednią sumę ubezpieczenia kosztów leczenia.

Pamiętaj, że im więcej rzeczy sprawdzisz przed wyjazdem, na tym więcej luzu i improwizacji będziesz mógł pozwolić sobie już w trakcie urlopu.

Napisaliśmy o podróżach do: