4 rzeczy, o których powinieneś pamiętać, kupując ubezpieczenie turystyczne

4 rzeczy, o których powinieneś pamiętać, kupując ubezpieczenie turystyczne

Zdecydowałeś się na wczasy za granicą? To znakomicie! Ale pamiętaj – prócz dowodu osobistego, ważnego paszportu, wizy, zaświadczenia o szczepieniach w Twoim portfelu powinno się znaleźć jeszcze ubezpieczenie turystyczne. Dzisiaj przedstawimy przepis na wybór dobrej polisy.

Po pierwsze: zwróć uwagę, czy Twoja polisa pokrywa koszty odwołania wyjazdu.

Organizując wczasy za granicą, biura podróży często oferują gratis ubezpieczenie podróżne. Ale są to polisy o wąskim zakresie ochrony, które nie obejmują m.in. wydatków związanych z odwołaniem wycieczki lub przerwaniem urlopu – np. wskutek bankructwa biura podróży.

Wbrew pozorom nie są to sytuacje rzadkie. Latem 2012 roku upadłość ogłosiło kilka biur podróży. Turyści, którzy zaufali ich usługom, musieli natychmiast wyprowadzić się z pokojów hotelowych i mieli problem z powrotem do kraju. Chyba nie chcesz podzielić ich losu tylko dlatego, że chciałeś zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych na ubezpieczeniu.

Po drugie: uprawiasz sporty? Ubezpiecz się!

Ubezpieczenia turystyczne są polisami o bardzo elastycznym zakresie. Dodatkowe opcje mogą rozszerzyć ich zakres np. o pokrycie kosztów leczenia skutków nieszczęśliwych wypadków. Jeśli więc planujesz zimowe szaleństwo na stoku, windsurfing, nurkowanie z akwalungiem, i tak dalej – śmiało, znajdź ofertę dopasowaną do swoich potrzeb.

Pamiętaj przy tym, że w przypadku braku ubezpieczenia każda wizyta w zagranicznym szpitalu to wydatek nawet kilkuset złotych, bez względu na to, jak prozaiczna bywa przyczyna! Dlatego naprawdę warto dmuchać na zimne!

Po trzecie: o swój bagaż i sprzęt musisz zadbać sam.

Oczywiście zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia na wypadek utraty bagażu albo zniszczenia sprzętu sportowego. Ale nie dostaniesz odszkodowania, jeśli zostawisz bagaż na dworcu, albo jeśli nie zamkniesz pokoju hotelowego i w ten sposób zostaniesz okradziony.

Po czwarte: poznaj różne oferty, zanim zdecydujesz się na ubezpieczenie.

Polisa turystyczna nie jest drogim wydatkiem – oferty ubezpieczenia o najwęższym zakresie ochrony dla jednej osoby na kilkudniowy wyjazd mieszczą się w granicy kilkudziesięciu złotych. Oczywiście, jeśli życzysz sobie dodatkowe opcje, składka wzrośnie.sxc

Jednak bez względu na to, jaki wariant ubezpieczenia wybierzesz, powinieneś przed zakupem obliczyć składkę poprzez polecany przez nas kalkulator ubezpieczenia turystycznego. Poznasz nie tylko cenę swojej polisy, ale dowiesz się również, jak wpływa na nią zakres ochronny.

Author face

Monika

Podróżuję, aby odkrywać. A po powrocie do domu dzielę się z Wami moimi odkryciami i poradami, jak podróżować bezpiecznie i ciekawie.
Ostatnie posty