Bezpieczny urlop nad wodą

Bezpieczny urlop nad wodą

Szeroki zakres ubezpieczenia podróżnego pozwala turystom wybrać najlepszy i najbardziej odpowiadający im zakres ochrony. Dla wygody wczasowiczów towarzystwa ubezpieczeniowe proponują już gotowe pakiety. O ubezpieczeniu narciarskim pisaliśmy już jakiś czas temu, teraz opiszemy ubezpieczenia dedykowane turystom planującym odpoczynek nad wodą.

Podstawowe ubezpieczenia oferowane przez biura podróży nie obejmują wszystkich okoliczności, które mogą napotkać w trakcie urlopu nad jeziorem lub morzem, za granicą zwłaszcza. Standardowo takie ubezpieczenie obejmuje leczenie za granicą i zwrot kosztów oraz transport do kraju w razie, gdy wyjazd nie może być kontynuowany. Zwracane są także koszty interwencji służb ratownictwa wodnego. A dobre ubezpieczenie powinno także chronić na wypadek wydarzeń nie związanych z wodą, np. zapewniać assistance w razie problemów w drodze, po to, aby nie trzeba było dokupywać kolejnej polisy.

Ubezpieczeniem dla wypoczywających nad wodą powinni się zainteresować przede wszystkim ci turyści, którzy myślą o aktywnych spędzaniu czasu, uprawiając windsurfing, nurkowanie, jazdę na nartach wodnych, itd. Wszelkie sporty są na pewno przyjemnością, ale mogą być kontuzjogenne. Z odpowiednią polisą pokryte zostaną koszty leczenia i hospitalizacji, które za granicą są nieraz horrendalnie wysokie.

Pod tym względem niepodzielnie, jak się okazuje, króluje nurkowanie. Wbrew pozorom bowiem ten zazwyczaj uważany za najbezpieczniejszy sport wodny okazuje się bardzo wypadkowy. Każda awaria sprzętu może się okazać tragiczna w skutkach, prowadząc na przykład do choroby kesonowej. Jeśli więc planujemy nurkowanie, przed podpisaniem umowy należy zwrócić uwagę, czy towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci koszty leczenia w komorze hiperbarycznej.

Jeszcze więcej nieostrożnego turystę kosztować może zniszczenie cudzego sprzętu, np. w trakcie jazdy motorówką. Przed odpowiedzialnością uchroni zawarte w polisie OC w życiu prywatnym. Polisa chroni także sprzęt sportowy samego ubezpieczonego przed kradzieżą lub zniszczeniem.

Author face

Monika

Podróżuję, aby odkrywać. A po powrocie do domu dzielę się z Wami moimi odkryciami i poradami, jak podróżować bezpiecznie i ciekawie.
Ostatnie posty