Na urlop we wrześniu?

Na urlop we wrześniu?

Wrzesień tuż tuż. Dzieci lada moment będą wracać do szkół, a sklepy odzieżowe szykować jesienne kreacje na półkach. Tymczasem my jeszcze nie byliśmy na zasłużonych wakacjach! Czy wrzesień to dobry czas by wyjechać na urlop? Jakie są zalety wakacji o tej porze? Gdzie warto się wtedy wybrać?

Chociaż zwykle o urlopie zaczynamy myśleć od weekendu majowego, to na wakacje większość z nas decyduje się wybrać w okresie od czerwca do końca sierpnia. Jeszcze z okresu dzieciństwa koniec czerwca i dwa miesiące przerwy wakacyjnej wydają się czasem zarezerwowanym na letnie wyjazdy. Jednak wbrew utartym schematom wrzesień jest idealną porą na wypoczynek. Dlaczego?

Z pogodą za pan brat

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd się wzięło wyrażenie „złota polska jesień”. Właśnie dlatego, że wrzesień, zwłaszcza na południu naszego kraju, jest ciepły i słoneczny. Wypoczynek w Bieszczadach we wrześniu? Jak najbardziej. Zwolennicy „leżenia plackiem na plaży” również nie muszą się martwić, jeśli wyjeżdżają za granicę. Pogoda w wielu miejscach np. na Wyspach Kanaryjskich, w Grecji czy Hiszpanii będzie sprzyjać opalaniu. Ciepło będzie również w Bułgarii, Tunezji czy Chorwacji.

Tanio, taniej, jeszcze taniej

Olbrzymim atutem wrześniowych wakacji są niższe ceny. W polskich kurortach koniec sierpnia stanowi zarazem zakończenie sezonu, więc we wrześniu w wielu miejscach możemy liczyć na tańsze zakwaterowanie. Niższe będą także ceny wycieczek zagranicznych typu „last minute”. Ich ceny maleją nawet do 50%. Wielu Polaków skutecznie zniechęciło się do biur podróży po ostatniej serii bankructw oraz problemów urlopowiczów korzystających z tego typu usług. Warto jednak pamiętać, że organizując wyjazd samodzielnie w tym okresie, także zaoszczędzimy sporo pieniędzy na zakwaterowaniu czy biletach lotniczych.

Spokojnie, bez tłoku czyli pełen relaks

Urlop po pierwszym września to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy kochają… święty spokój. Jeżeli nie czujesz potrzeby opalania się od rana do wieczora, a wolisz spacery brzegiem morza, to we wrześniu spokojnie możesz wyruszyć nad Bałtyk. Umiarkowane temperatury oraz koniec sezonu to szansa na niemal puste i ciche plaże. Mniejszych tłumów będzie można się też spodziewać na górskich szlakach i kurortach na południu kraju.

Powoli nadchodząca jesień nie powinna nas zbytnio martwić, bo mamy przed sobą jeszcze całkiem przyjemny i wciąż wakacyjny miesiąc. Nie pozostaje nic innego tylko wykupić bilety, spakować walizki, zadbać o ubezpieczenie turystyczne, uzbroić się w dobry humor i udać się na wakacje.

Author face

Monika

Podróżuję, aby odkrywać. A po powrocie do domu dzielę się z Wami moimi odkryciami i poradami, jak podróżować bezpiecznie i ciekawie.
Ostatnie posty