Piękno natury w kształcie liścia klonu - z wizytą w Kanadzie

Piękno natury w kształcie liścia klonu - z wizytą w Kanadzie

Nie interesują cię wielkie metropolie ani wyspy z palmami? Marzysz o zobaczeniu wspaniałych krajobrazów i miejsc nietkniętych przez człowieka? Idealne miejsce na wakacje – przepiękna Kanada. Tu będziesz mógł do woli obcować z przyrodą. Co zobaczymy u słynących z gościnności Kanadyjczyków? Jak przygotować się do wyprawy?

Czego nie przegapić w czasie wizyty w Kanadzie?

Wodospad Niagara

Słynny wodospad znajduje się na granicy kanadyjsko-amerykańskiej. Kanadyjska strona wodospadu jest bardziej atrakcyjna dla turystów, bo zapewnia widok prosto na spadającą wodę kaskady amerykańskiej i na kaskadę kanadyjską (ta jednak z reguły zasłonięta jest obłokami kropelek z nieustannie spadającej wody). Dlatego też większość infrastruktury turystycznej mieści po stronie kanadyjskiej.

Parki narodowe

Samych parków narodowych na terenie Kanady jest 41, rezerwatów przyrody – jeszcze więcej. Wizyta w Kanadzie to uczta dla miłośników fauny i flory. W parkach narodowych znajduje się wiele rzadkich gatunków roślin (np. arniki, sasafrasy, kłęki kanadyjskie, modrzewie) oraz zwierząt (m. in. łosie, renifery, lisy, niedźwiedzie – Grizli, Brunatny czy Polarny). Co tu wybrać? Park Wood Buffalo jest oazą bizonów, Park Narodowy Gros Morne to miejsce gdzie spotkasz wędrujące renifery karibu i zobaczysz imponujące fiordy, Park Narodowy Yoho obfituje w monumentalne skamieliny, z kolei Nahanni National Park z ogromnymi wodospadami oraz wąwozami robi większe wrażenie niż Wielki Kanion.

Zorza polarna

To jest widok którego nie oddają nawet najlepsze zdjęcia. Gdzie znaleźć dobre miejsce do jej obejrzenia? Na przykład w mieście Churchill w prowincji Manitoba. W roli dodatkowych atrakcji – białe niedźwiedzie polarne.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Wiza a paszport

Wyjeżdżając do Kanady w celach turystycznych do 6 miesięcy nie ma obowiązku wizowego (chyba że mamy stary, niebiometryczny paszport, najłatwiej wtedy wymienić go na nowy).

Osoby nieletnie

Osoby poniżej 18 roku życia nie zostaną wpuszczone na terytorium Kanady tylko na podstawie paszportu. Jeżeli np. dziecko wyjeżdża na wycieczkę tylko z jednym rodzicem, będzie potrzebny odpis aktu urodzenia oraz zgoda notarialna drugiego rodzica. Dokumenty muszą być przetłumaczone na język angielski lub francuski.

Ubezpieczenie na wyjazd do Kanady

Koszty opieki medycznej w Kanadzie są dość wysokie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup pełnego ubezpieczenia turystycznego (ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Kanady i na co zwracać uwagę przy jego zakupie przeczytasz w artykule: Ubezpieczenie na wyjazd do Kanady – jak przygotować się do wizyty za oceanem).

Bilet powrotny

Chociaż nie ma wymogu wykupienia biletu powrotnego z wyznaczoną datą wyjazdu z Kanady to może się zdarzyć, że wybrane linie lotnicze nakładają taki wymóg, zanim wpuszczą turystę na pokład samolotu.

Author face

Monika

Podróżuję, aby odkrywać. A po powrocie do domu dzielę się z Wami moimi odkryciami i poradami, jak podróżować bezpiecznie i ciekawie.
Ostatnie posty