Podróże małe i duże z obiezyswiat.org

Podróże małe i duże z obiezyswiat.org

Kochasz podróże? Marzy ci się daleka wyprawa do egzotycznego kraju? A może po prostu jesteś ciekawy świata, uwielbiasz czytać historie i oglądać fotografie z różnych wypraw? Jeśli tak, koniecznie poznaj serwis obiezyswiat.org, który łączy miłośników podróżowania i fotografowania.

Czym jest Obiezyswiat.org? Jest to serwis na którym każdy może bezpłatnie założyć konto, publikować zdjęcia i wspomnienia z podróży, dyskutować o wyprawach i galeriach innych członków społeczności. Osią porządkującą zawartość witryny jest mapa świata. Mapa od razu przykuwa uwagę internautów. Dzięki ulokowanym na mapie galeriom z najróżniejszych zakątków świata, które odwiedziły osoby należące do społeczności, pojęcie „podróżowanie palcem po mapie” nabiera nowego znaczenia, bowiem stale rozrastający się wirtualny album zdjęć i wspomnień z całego świata, pozwala oglądającym poczuć się niemal jak na prawdziwej wyprawie.

Obiezyswiat.org otrzymał w 2011 roku nagrodę Grand Webstar jako najlepsza Strona Polskiego Internetu w konkursie Webstar Festival – największym przeglądzie stron internetowych w Polsce. Publikowanie i oglądanie fotografii jest bezpłatne. Warto wiedzieć że zdjęcia zamieszczone w serwisie można pobierać w celu publikacji na własnych stronach internetowych, w prezentacjach multimedialnych czy materiałach drukowanych pod warunkiem że każde zdjęcie zostanie podpisane nazwą użytkownika oraz adresem serwisu (w przypadku publikacji internetowej z linkiem do obiezyswiat.org). Serwis jest dostępny także w języku angielskim pod nazwą haveseen.org.

Marzy ci się azjatycka wyprawa? Na stronie głównej szukasz kraju, do którego chciałbyś się wybrać np. do Kambodży. Znajdujesz kilka lub nawet kilkanaście galerii zdjęć, których autorzy dzielą się nie tylko wspaniałymi obrazami z podróży ale także historiami, komentarzami albo odnośnikami do szerszych relacji na blogach podróżniczych czy stronach internetowych autora galerii. Zawsze można popytać, porozmawiać lub najzwyczajniej w świecie poczuć przedsmak tego wszystkiego co za jakiś czas stanie się także twoim udziałem. Dla osób, które z różnych względów plany podróżnicze muszą odłożyć lub z nich zrezygnować, obiezyswiat.org jest miejscem, gdzie mogą na chwilę przenieść się gdzieś daleko.

Author face

Monika

Podróżuję, aby odkrywać. A po powrocie do domu dzielę się z Wami moimi odkryciami i poradami, jak podróżować bezpiecznie i ciekawie.
Ostatnie posty