Polacy a zamiłowanie do podróżowania i... blogowania

Polacy a zamiłowanie do podróżowania i... blogowania

Podróżnikiem być – to marzenie niejednego człowieka. Nie każdy z nas może jednak zostać drugim Cejrowskim czy Wojciechowską. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przynajmniej raz (a najlepiej wiele razy) w życiu wybrać się w nieznane, przeżyć niezapomniane przygody oraz opisać je na blogu. Dziś napiszemy o 4 najciekawszych historiach z polskich blogów (i nie tylko), które miałam okazję w ostatnim czasie przeczytać.

Podróże z biurem podróży, rodzinne wyprawy w góry czy nad jezioro? Takie podróże nie zadowolą każdego. Niektórzy chcą iść dalej, poznawać nowe miejsce z „nieturystycznej strony”, tej codziennej, odmiennej, fascynującej.

Samotna wyprawa do Indii.

Zwolnili cię z pracy? Nie pozostaje nic tylko usiąść i płakać? A może to właśnie najlepszy czas na realizację marzeń o wyjeździe do egzotycznego kraju? Tę drugą opcję wybrał autor bloga wycieczkadoindii.blox.pl. Indie to państwo kontrastów: z jednej strony przepych i bogactwo garstki wybrańców, z drugiej morze biedy. Jak się przygotować do takiej wyprawy? Co zabrać? Co zobaczyć? Jak przebiegła wyprawa? Co najbardziej urzekło podróżnika w tym jakże nietuzinkowym miejscu? Zainteresowanych odsyłamy na blog autora.

Jordania – tego nie znajdziesz w przewodniku.

„Ot, Jordania. Tam nawet wycieczki kościelne jeżdżą”. Może i tak. Pamiętajmy jednak, że organizowana we własnym zakresie wyprawa to co innego. Wielu rzeczy nie znajdziesz w przewodniku. Wycieczka nie ogranicza się do leżenia przy hotelowych basenie. Odkrywasz, poszukujesz, smakujesz. Dżabal Harun z legendarnym Grobowcem Arona – wspaniały. Do obejrzenia zdjęć i przeczytania zapisków z podróży zapraszamy na jordaniajordania.blox.pl.

Magiczna wyspa Bali.

„Omijając główne miasta i ruchliwe, zatłoczone ulice, zobaczysz widoki, które po prostu przyprawiają o zawrót głowy.” Niezapomnianą wirtualną podróż po Bali obiecuje nam blogerka Marta (relację z wyprawy znajdziecie na neotravel.pl/bali-wyspa-bogow-artystow-i-surferow). Jak się przygotować? Czego nie można przegapić w czasie pobytu na wyspie? Na co uważać? Czytaj, delektuj się a potem… spakuj plecak i w drogę. Jak zwykle polecam galerię zdjęć – potrafią przekazać więcej niż tysiące słów.

Sen o kraju kwitnącej wiśni. Japonia.

Niesamowity kraj, niezwykłe miejsca. Co ciekawe, Japonia przy całej fascynującej kulturze Dalekiego Wschodu wydaje się krajem zgoła… zachodnim. Korporacje, drapacze chmur, zapracowani mieszkańcy. Warto poznać Japonię z tej drugiej strony. Autorka bloga podrozejaponia.blogspot.com zaprasza w podróż po zaczarowanym i zaskakujących zakątkach Japonii, opisuje życie i kulturę mieszkańców tego kraju. Dla wszystkich, których interesuje kraj kwitnącej wiśni – lektura niemalże obowiązkowa.

A wy? Macie w planach jakąś podróż? Znacie jakiś ciekawy blog turystyczny? Polećcie go nam! Zapraszamy do dzielenia się opowieściami z podróży.

Author face

Monika

Podróżuję, aby odkrywać. A po powrocie do domu dzielę się z Wami moimi odkryciami i poradami, jak podróżować bezpiecznie i ciekawie.
Ostatnie posty