Zrobiło się zimno? Jedź na safari do Afryki!

Zrobiło się zimno? Jedź na safari do Afryki!

Za oknem coraz bardziej kapryśna pogoda. Na ulicach polskich miast zaczynają królować jesienno-depresyjne nastroje. Nie dajmy się! Jak zapewnić sobie niezłą dawkę słońca, egzotyki i niezapomnianych wrażeń? Można wybrać się na safari do Afryki. Czy kiedykolwiek chciałeś zobaczyć dzikie zwierzęta z bliska?

Jesień w mieście. Liście opadają z drzew. Człowiek smętnie wybiera się do szkoły lub pracy. A tam codzienne problemy, nuda, zmęczenie, godziny spędzone przed monitorem komputera, użeranie się z współpracownikami, klientami, wykładowcami. I nagle ktoś rzuca hasło: wyprawa do Afryki. Odezwa przemawia nam do wyobraźni na tyle, że postanowiliśmy sprawdzić, co by było, gdybyśmy się odważyli rzucić wszystko i jechać na safari.

Piękno Afryki

Na początek pytanie: czy Afryka warta jest zachodu? Wystarczy spojrzeć na przepiękne zdjęcia z tego kontynentu. Zachody słońca, lwica opiekująca się młodymi, „przytulaśne” żyrafy. Od razu człowiek nabiera chęci na coś więcej. Zatem bierzemy się do szukania. Safari w Afryce. Najczęściej wybierana opcja wyjazdu to podróż do Kenii. Przyjrzyjmy się jej przez chwilę z bliska.

Dlaczego safari?

Laikom nie mającym obycia na sawannie, samotnej wyprawy na dzikiego zwierza nie polecamy (bezpieczeństwo przede wszystkim). Jeżeli w podróż do Afryki wybieramy się po raz pierwszy warto rozpatrzyć opcję safari. Czym w ogóle jest safari? W turystyce określa się w ten sposób formę zorganizowanego wypoczynku i rekreacji połączonej z podziwianiem i fotografowaniem dzikiej przyrody, szczególnie ze świata zwierząt. Co proponują biura turystyczne? Zorganizowane wyjazdy do parków narodowych, piękne krajobrazy sawanny z pojedynczymi baobabami, możliwość obserwacji zwierząt w ich naturalnym środowisku takich jak m. in. żyrafy, antylopy, bawoły, słonie i wiele gatunków ptaków. zakwaterowanie w lodży, spacery wokół zbiorników wodnych (wokół których gromadzą się hipopotamy i krokodyle) z towarzystwie strażników.

Safari a bezpieczeństwo

Czy wyprawa na safari jest niebezpieczna? Z racji znalezienia się w pobliżu dzikich zwierząt pewne zagrożenie oczywiście istnieje (dlatego nie ma co się wybierać na taką wycieczkę bez ubezpieczenia turystycznego oraz obowiązkowych szczepień), jednak nie należy od razu spodziewać się najgorszego. Firmy organizujące takie wyprawy muszą zadbać o należyte środki ostrożności np. spacery wokół wodopoju przy którym możemy natknąć się na krokodyla są dozwolone tylko przy asyście odpowiednio przeszkolonych strażników, przed wyjazdem do parku narodowego wszyscy turyści otrzymują instrukcje co wolno a czego nie wolno robić w czasie podróży, cały czas przebywają w towarzystwie wykwalifikowanych przewodników.

Niektóre oferty safari są przygotowywane z myślą o wyjazdach rodzinnych z dziećmi, dlatego muszą spełniać szczególnie warunki bezpieczeństwa. Dla najmłodszych uczestników safari taka podróż z pewnością będzie niezapomniana, bez porównania ze zwykłą wycieczką do miejskiego zoo. Tygodniowe safari to droga rozrywka, bo ceny zaczynają się od 4600 zł za osobę. Mimo wszystko, przynajmniej raz w życiu warto się wybrać i poczuć ducha afrykańskiej przyrody.

Author face

Monika

Podróżuję, aby odkrywać. A po powrocie do domu dzielę się z Wami moimi odkryciami i poradami, jak podróżować bezpiecznie i ciekawie.
Ostatnie posty